You are here

O NAS. Produkcja skutecznych urządzeń kosmetycznych dla salonów kosmetycznych – nasza historia.

O NAS

Produkcja skutecznych urządzeń kosmetycznych dla salonów kosmetycznych – nasza historia.

Firma Saxony Beauty Technology GmbH została założona w 2015 roku w Pulsnitz (Saksonia, Niemcy), w związku z wprowadzeniem na rynek nowej technologii, która mogłaby być wykorzystana do skutecznego masażu antycellulitowego, ponadto technologia ta nie została opatentowana w Niemczech.

1 krok. Rozwój

Prace nad prototypowym masażerem trwały dwa lata, a wprowadzenie produktu do produkcji zajęło kolejny rok. W tym czasie zmieniła się lokalizacja firmy. Pomieszczenia biurowe i produkcyjne zostały przeniesione z Pulsnitz do Drezna.

Podczas rozwoju prac nad urządzeniem, na rynku pojawiło się kilku producentów stosujących podobną lub bardzo bliską technologię. Jednak lata spędzone na opracowywaniu produktu przez SBT GmbH umożliwiły stworzenie czegoś wyjątkowego.

Najpotężniejszy

Jednym z kluczy do przyszłego sukcesu było bezkompromisowe podejście do wyboru komponentów. Dla przykładu: jako "serce" nowego urządzenia wybrano w Niemczech silnik na zamówienie. Jego cena była 30 razy wyższa niż podobny produkt chińskiego pochodzenia zainstalowany w urządzeniach konkurencji.

Silikonowe strefy masażu

Kulki silikonowe, wykorzystywane w masażerze Dr. Blitz, musiały być wykonane z silikonu medycznego najwyższej jakości. Technologia produkcji takich kulek wymusza pojedynczą produkcję z bardzo wysokim udziałem kosztów pracy i precyzją wykonania. Z tych powodów kulki silikonowe zostały również wprowadzone do produkcji w Niemczech.

Niezawodność

Postanowiliśmy, że obudowa rękojeści nie może być plastikowa, ale aluminiowa, co znacznie zwiększa żywotność produktu i zapewnia dokładność pracy. Wybraliśmy zakład z południowych Niemiec do wsparcia nas w procesie produkcji naszego urządzenia.

Standaryzacja jakości

Na początku produkcji system zarządzania jakością ISO został wprowadzony natychmiast na wniosek założyciela firmy, który jest synem właściciela firmy produkującej produkty kosmetyczne na Białorusi. Zapewnia to najwyższy poziom dyscypliny produkcji i zgodność z normami jakości.

 

image/svg+xml